Hogyan kezelhető a mesterséges intelligenciával kapcsolatos készséghiány?

Ahogy a vállalkozások egyre inkább alkalmaznak mesterséges intelligencia-megoldásokat, szembesülnek a készséghiány problémájával. Milyen megoldások lehetnek erre?

Napjainkra a vállalkozások egyre inkább használatba veszik a mesterséges intelligenciát és az MI-adta megoldásokat. Szembesülnek azonban a készséghiány problémájával is.

Csak ebben az évben az MI-vel kapcsolatos pozíciókban 50 százalékos munkaerőhiány mutatkozott.

Eközben, bár az IT-szakemberek 81 százaléka nyilatkozott úgy, hogy tudja használni a mesterséges intelligenciát jelenlegi szerepköreiben, csak 12 százalékuk rendelkezik ehhez a tényleges készségekkel.

Készséghiányok az MI-megoldások mellett

A fenyegető készséghiány mérséklése érdekében a szervezeteknek stratégiai befektetéseket kell végrehajtaniuk feltörekvő szolgáltatókkal, technológiai vállalatokkal és induló mesterséges intelligenciával foglalkozó vállalkozásokkal, hogy hozzáférjenek a keresett tehetségekhez és a mesterséges intelligencia-képességekhez.

Egy robusztus partner-ökoszisztéma kiépítésével a vállalkozások a tartós munkaerőhiány okozta szakadékot hatékonyabban áthidalhatják.

Az ökoszisztéma lehetőség

Az ökoszisztéma üzleti modellek előnyei túlmutatnak minden egyes szervezeten és teljes piacokat és értékláncokat alakíthatnak át.

A vezetők több mint 85 százaléka felismeri, hogy a potenciális ökoszisztémáknak elő kell segíteniük az innovációt és a növekedést, azáltal, hogy összehozzák a nagyvállalatokat és az agilis bomlasztókat.

Ezek az előnyök kiterjednek a generatív mesterséges intelligencia (GMI) technológia alkalmazására és a mesterséges intelligencia-készségek hiányának kezelésére.
 
Hogyan kezelhető a mesterséges intelligenciával kapcsolatos készséghiány?
Hogyan kezelhető a mesterséges intelligenciával kapcsolatos készséghiány?

Mivel az MI és a generatív mesterséges intelligencia-fejlesztés exponenciális fellendülést mutatott, a releváns tehetségek kínálata nem tudott lépést tartani a kereslettel, ami az MI alkalmazásának egyik legnagyobb akadálya.

Ahogy a vállalatok tovább folytatják mesterséges intelligencia-útjukat, egyre inkább a partner ökoszisztéma-stratégiája felé fordulnak, hogy hozzáférjenek ehhez a speciális tehetséghez, s ezzel párhuzamosan játsszák a játékot, mesterséges intelligencia-szakemberek felvételével.

A mesterséges intelligencia készségek közötti szakadék áthidalása - partner ökoszisztémákkal

A partnerek ökoszisztémái áthidalhatják a tehetségek és a készségek hiányát azáltal, hogy összehozzák az együttműködőket, akik kiegészítő erőforrásokkal és szakértelemmel rendelkeznek, beleértve azokat is, akik rendelkeznek a kívánt MI-készségekkel.

Ez rövid távon időt és költségeket szabadít fel a felvételhez és átképzéshez, ugyanakkor lehetővé teszi az alkalmazottak számára, hogy a kutatás-fejlesztésre és a mesterséges intelligencia bevezetéséhez kapcsolódó alapvető feladatokra összpontosítsanak.

Hosszú távon a partner ökoszisztémákból származó összegyűjtött adatok és tapasztalatok segítenek a szervezeteknek a szükséges mesterséges intelligencia-fejlesztési és -átképzési programok kidolgozásában és befektetésében, hogy tovább fejleszthessék a mesterséges intelligencia készségeit a meglévő munkaerőn belül. Ez segít növelni a belső elégedettséget, mivel az alkalmazottak 80 százaléka több mesterséges intelligencia képzést vagy továbbképzési lehetőséget szeretne, de előfordulhat, hogy a szervezeteknek nincs egyedül erőforrásuk a képzésre.

Ezenkívül, ahogy a partnerek ökoszisztémái egyre elterjedtebbek, a szervezetek felismerik, hogy professzionális szolgáltatási folyamataik kezelése nem mindig igazodik erősségeikhez.

Azzal, hogy a speciális szolgáltatók is kezelhetik ezeket a folyamatokat, a vállalatok továbbra is elsődleges szakterületükre összpontosíthatnak, ami a partnerek számára előnyös helyzet. A szolgáltatók vezető szerepet tölthetnek be a szakemberek felvételében és képzésében, könnyítve ezzel az ökoszisztémán belül a többi vállalat terheit.

Partnerség a mesterséges intelligencia sikeréért

Egy virágzó partner-ökoszisztéma felépítése kulcsfontosságú lehet a mesterséges intelligencia készségei közötti hiányosság megszüntetésében anélkül, hogy a szervezet erőforrásait túlságosan megfeszítené.

Míg a legtöbb vezető megérti a partner ökoszisztéma fontosságát, sokan még mindig küzdenek a stratégia és a tervezés megfelelő végrehajtásával. A kulcs az, hogy szilárd alapot hozzunk létre a partner ökoszisztémája számára a tartós kapcsolatok biztosításához.

Az ökoszisztéma sikerének három pillére alkalmazható. Először is határozzuk meg a megfelelő használati esetet, amely kitölti a piaci rést.
Másodszor, azonosítsuk a megfelelő partnert és üzleti modellt egymást kiegészítő képességekkel és közös értékekkel.

Harmadszor, a megfelelő informatikai infrastruktúrát is határozzuk meg (felhő, automatizálás, kiberbiztonság) a használati eset támogatásához.

Ezen elemek elsajátításával a szervezetek folyamatos együttműködést alakíthatnak ki és MI-központú partnereket vehetnek igénybe a mesterséges intelligencia készségei közötti szakadék áthidalása érdekében.

B.A.

 

Szechenyi_Logo    vosz-logo-szines-feher-hatter-1 1.[1]