Tavaly rekordotokat döntött a turizmus
A hazai turizmus teljesítménye tavaly minden várakozást felülmúlóan emelkedett az előző évhez képest - nyilatkozta Glattfelder Béla gazdaságszabályozásért felelős államtitkár. A Központi Statisztikai Hivatal kedden közzétett legfrissebb adatai alapján rekordot ért el a turizmus 2014-ben, minden fontosabb mutatója növekedni tudott. Az ágazat a nemzetgazdaság egészénél is jobban növekedett.
A statisztikák szerint Magyarországon 7,2 %-kal több, összesen 9,5 millió vendég 5,4 %-kal több, 24,2 millió vendégéjszakát töltött el a szálláshelyeken. A belföldi vendégek száma közel 10 %-kal, a tőlük származó bruttó szállásdíj-bevétel pedig mintegy 15 %-kal emelkedett; a külföldiektől származó szállásdíj-növekedés is csaknem elérte a 11 %-ot 2014-ben.
Lényeges eredmény, hogy az ország minden turisztikai régiójában növekedés történt.
Az adatok alapján a javuló tendencia folytatódására számítanak 2015-ben, amihez a SZÉP Kártya program sikere mellett a magyar turizmus versenyképessége is hozzájárul - tette hozzá Glattfelder Béla.
Az államtitkár rámutatott, hogy a statisztikák havi bontását tekintve decemberben is kimagasló növekedést mértek, ugyanis a külföldi vendégéjszakák száma mintegy 15 %-kal, a szállásdíj-bevételek pedig 27,1 %-kal nőttek az előző év azonos időszakához képest. A belföldi turisták vendégéjszakái 10,1 %-kal, a tőlük származó bevételek pedig 18,5 %-kal haladták meg a 2013-as értéket. Az elemzések alapján a legtöbb turista decemberben Izraelből érkezett, a második az Egyesült Királyság, majd az Egyesült Államok következik.
Február 26-án az Utazás kiállítás első szakmai napján mutatják majd be az új turisztikai marketing tervet, amelyben az újak mellett a hagyományos piacokra is nagy hangsúlyt fektetnek – nyilatkozta Faragó Péter, a Magyar Turizmus (MT) Zrt. vezérigazgatója.
Forrás: kormany.hu
BNG
