Projektet zárt a Baranya Megyei Falusi Turizmus Egyesület

A Baranya Megyei Falusi Turizmus Közhasznú Egyesület gesztorálásával 2013 februárjában indult a Dél-Dunántúli Falusi Turizmus Klaszter második EU-s támogatást (DDOP-2.1.3/A-12-2012-0007) elnyert fejlesztési programja. A regionális klaszter 2009-es megalakulása óta taglétszámát megduplázva 27 vállalkozást, szakmai szervezetet, intézményt tömörít a Dél-Dunántúl három megyéjéből. Ezek a szervezetek egyaránt érdekeltek a vidék, a falvak fejlődésében.

– „Vidéki örökség útjai” projekt a vidék szellemi és kulturális örökségének valorizációját: értékeinek feltárását és hasznosítását tűzte ki céljaként – mondta a projektzáró sajtóeseményen Dr. Szabó Géza, az egyesület elnöke.
Hozzá tette, a fejlesztési program tematikai súlypontjai az épített örökség funkcióváltását, hasznosítását támogató szakértői szolgáltatások; a vidéki tárgyi és szellemi örökség bemutatására alkalmas tematikus utak, tematikus kínálatok fejlesztése, a meglévők megjelenítése; a vidéki szellemi kulturális örökség jelentős részét alkotó gasztronómiai örökség értékfeltáró és bemutató programjai; a helyi termékek, táji termékek népszerűsítését szolgáló rendezvények és média kampányok menedzselése; valamint a vidéki életmód jellemzőinek, hagyományainak életszerű bemutatását segítő programok létrehozása, „falusi életmód iskolák” és iskolai programok létrehozása és menedzselése volt.
A tájékoztatón elhangzott: a projekt megvalósítása során alkalmazott eszköztár igen széles volt és jelentős eredményeket produkált. Több szakmai tanulmány készült, mint pl. az úgynevezett tematikus út stratégia „Baranyai Mézes Körút” címmel, felmérték a jó gyakorlatokat, továbbá piackutatást is végeztek.
Alkalmazták az online marketing eszközeit (webes megjelenések, közösségi marketing és mobiltelefon-applikációk), több tematikus oldalt is létrehoztak, mint a baranyavidek.hu, a somogyvidek.hu, a tolnavidek.hu, valamint a gasztrobaranya.eu.
A projekt legfontosabb eredményének tekinthető, hogy a régió vidéki turizmus kínálatai a legmodernebb tartalmakkal és technológiai megoldásokkal kerültek fel a világhálóra. A helyi termékek előállítói, a gasztronómiai értékek és termékek, a helyi örökségre alapozódó fesztiválok, valamint az ezeket kiegészítő falusi szálláshelyek és programok iránt érdeklődők könnyen csemegézhetnek a Dél-Dunántúl vidéki kínálataiból.
– A helyi termékek érzékszervi minősítő rendszereinek kialakításával, majd ezen termékek bemutatásával, kóstoltatásával az iskolás korosztályok között újabb érdeklődőket nyertünk a falvak hagyományos termékei számára. Ők a jövő fogyasztói, a minőségi helyi termékeket megbecsülő vendégek! – tette hozzá végül dr. Szabó Géza.

Forrás: vállalkozó.info

ZBT
Szechenyi_Logo    vosz-logo-szines-feher-hatter-1 1.[1]