Tőkebevonás - Szakértői segítség fontossága

 

Szakértői segítség


Egy kockázati tőkebefektető bevonásának hatalmas a tétje. Ha jól csinálja, a vállalkozása óriásit fejlődhet, ezzel együtt a cégtulajdonos személy szerint is néhány év alatt meggazdagodhat. Ha nem jól csinálja, elszalaszthatja élete nagy lehetőségét.

A kockázati tőke külön szakma. Ha valaki jól ért a saját vállalkozásához, konyít valamit a vállalati pénzügyekhez, az még nem feltétlenül fog otthonosan mozogni a kockázati tőke világában. Ilyenkor érdemes egy szakértőt bevonni. Egy rutinos szakértő segít reálisan értékelni a helyzetet, segít felmérni a lehetőségeket, segít a szükséges számítások elvégzésében, a befektetői összefoglaló és az üzleti terv elkészítésében, és ami a legfontosabb: képviseli Önt a befektetői tárgyalások során, hogy a lehető legkedvezőbb feltételeket sikerüljön elérni. 

A befektetőkkel folytatott tárgyalások során mindig vannak kritikus pillanatok. Azt szokták mondani, hogy egy befektetői tárgyalás legalább háromszor elbukik, mielőtt végül megvalósulna. Ilyen helyzetekben egy szakértő óriási szolgálatot tud tenni azzal, hogy a tárgyalást a kritikus helyzeteken túllendíti.

Ki fizesse a szakértőt? Az attól függ, hogy kinek az érdekeit szeretné hogy képviselje. Ha tőkebefektető bevonását fontolgatja, akkor ne bízza magát olyan szakértőre, akit a befektető fizet; ő nem fogja az Ön érdekeit hitelesen képviselni. 

Amennyiben finanszírozás és tőkebefektetés témában tanácsra van szüksége, kérem írjon itt vagy hívjon a +36 1 486 18 00 callcenter-en keresztül.

Előző cikkünket "Tőkebevonás - Mi kerüljön az üzleti tervbe?" címmel ajánlom olvasóim figyelmébe.


Orbán Balázs

Szechenyi_Logo    vosz-logo-szines-feher-hatter-1 1.[1]