Tőkebevonás - Miért lehet cégünknek vonzó a kockázati és magántőke bevonása?

Szakértelem, lendület, hitellel szembeni előnyök...
Ha egy cégvezető úgy érzi, hogy elérte már amit lehetőségei biztosítottak és elsősorban a források hiánya nem engedi továbblépni, növekedni, és mindemellett a cége is rendben működik, akkor valóban érdemes ezek után külső források után nézni. Így kockázati és magántőke bevonására is gondolhat, amennyiben a fontos kritériumok teljesülnek.
Miért lehet egy cégnek vonzó a kockázati és magántőke bevonása?
Ha a növekedés lehetősége adott, akkor a vállalkozás életciklusának minden szakaszában, a megalakulástól a kivásárlásig találhatók kockázati és magántőke befektetők. Vagyis - elméletileg - egy jó ötlet, üzleti terv megfinanszírozható az alapítástól akár a cég tőzsdére viteléig.
A magántőke befektetők bevonása a vállalkozásba nagyobb lendületet ad a vállalkozásunknak, mint kizárólag a bankhitelekre korlátozódó forrásbevonás. A magántőke befektető érdekelt a vállalkozás sikeressé tételében, hiszen tulajdonosként befektetésének értéke és megtérülése függ attól, hogy a portfólióvállalat(ez esetben cégünk) mennyire sikeres.
A szekértő jelenléte arra is biztosíték, hogy a befektetést követően közössé vált cég későbbi esetleges eladásakor (azaz a kockázati tőkebefektető kiszállásakor) a lehető legjobb árat kapjuk a vállalkozásunkért tulajdonostársainkkal együtt.
A kockázati tőkének számos előnye van más finanszírozási módokkal szemben is, így a legelterjedtebbel, a bankhitellel szemben is. Erről következő cikkemben olvashat a kedves érdeklődő.
Források: Magyar Kockázati- és Magántőke Egyesület
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségében számos szakértő dolgozik, akik kérdéseikben támogatni és segíteni tudják Önt és vállalkozását. Forduljon Hozzám bizalommal a Finanszírozási Tanácsadó felületemen, vagy a +36 1 486 18 00 callcenter-en keresztül.
Előző cikkünket "Tőkebevonás - Mitől lesz egy befektetőnek vonzó a vállalkozásunk?" címmel ajánlom olvasóim figyelmébe.
Orbán Balázs