Titokzatos KHR (3)

Elkerüljük? Féljünk tőle? Örüljünk neki?

A KHR-t szabályozó 2011. évi CXXII. törvény célja a hitelezési kockázat felmérési hatékonyságának fokozása és ezzel a hitelezési kockázat csökkentése. A nyilvántartás működtetése javíthatja a tényleges hitelfelvevők várható visszafizetési fegyelemét és ezzel pozitívan támogatja a teljes banküzem, így a banki betétesek biztonságát is.

 

Ezután a rövid, de lényeges elvi kitérő után térjünk vissza a címben felvázolt témákra!

  • Ha pénzintézeti finanszírozásra van szükségünk elkerülni nem tudjuk a KHR-t. Adataink a törvény alapján mindenképpen bekerülnek a rendszerbe. Legfeljebb megtilthatjuk, hogy más pénzintézet is megnézhesse a bevitt információkat. De erről is lesz bejegyzés a KHR-ben.
  • Félni nem kell tőle, viszont ha negatív tartalommal szerepelünk benne, ezt figyelembe véve szabad csak finanszírozási tervünket összeállítani.
  • Viszont pozitív tartalom esetén (problémamentesen visszafizetett hitel) örüljünk neki!!!

Jó tudni, hogy több pénzintézet megvizsgálja a vállalkozás tulajdonosainak a KHR státuszát is. Problémamentes magán hiteleink esetében érdemes kihasználni ezt a helyzetet és minél tovább benne maradni a KHR-ben, mert:

  • A következő vállalkozói vagy magán finanszírozási igényünkkor más szervezet is tudhasson erről. Az így kapott pozitív információ segíthet vállalkozásunk hitelhez juttatásában.
  • Persze a negatív adat vissza is üthet!
  • Arról se feledkezzünk meg, hogy sok vállalkozó finanszírozza cégét szabad felhasználású lakossági jelzáloghitelből.

 

 

Orbán Balázs

Szechenyi_Logo    vosz-logo-szines-feher-hatter-1 1.[1]