Igyekezzen, ha nem akar lemaradni

Hétfőig, azaz augusztus 31-ig lehet jelentkezni a munkahely védelmi bértámogatási konstrukciókra. Miután a kormány nem tervezi a bértámogatási programok meghosszabbítását, így azoknak a vállalkozásoknak, akik még igénybe szeretnék ezeket venni, igyekezniük kell.

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium adatai szerint eddig 226 ezer munkavállalónak nyújtott támogatást a kormány a különböző bértámogatási programokkal. A munkahelyvédelmi bértámogatásban jelenleg 204 514 munkavállaló vesz részt. A gazdaság védelme és újraindítása során a munkahelyek megerősítésére és új munkahelyek teremtésére helyezik a hangsúlyt, a bértámogatási programok meghosszabbítását nem tervezik.

Nem indokolja a hosszabbítást az sem, hogy immár tizedik hete folyamatosan csökken a regisztrált álláskeresők száma, az elmúlt héten 2456-tal lett kevesebb. Júliusban már többen dolgoztak, mint januárban, még mindig kevesebben, mint tavaly júliusban, de 730 ezerrel többen a tíz évvel ezelőttinél.

A vírusjárvány kitörése óta több mint 500 milliárd forint beruházásösztönző, munkahelyeket megerősítő, új munkahelyeket teremtő támogatásról döntött a kormány. Az eddigi intézkedéseknek köszönhetően 912 734-en részesülhetnek munkaerőpiaci vagy képzési támogatásban. Több mint 120 ezer munkát keresőt támogatnak, a Diákhitel Pluszt már közel 18 ezer hallgató vette igénybe, a támogatási programok több mint félmillió álláshelyet védenek meg, míg a beruházástámogató, munkahelyteremtő programokkal több mint 70 ezer munkahely létrehozását tudják támogatni. A közfoglalkoztatásban jelenleg 91 184-en vesznek részt, de számuk 200 ezerig bővíthető. A vállalkozói információs portálon 2441 képzés van, melyekből 851 elszámolható a magyar, high-tech és zöld kkv-kat támogató programban, amire 100 milliárd forintot szán a kormány.

Fontos információ a vállalkozások számára, hogy hamarosan megjelenik a kamarákkal és a vállalkozói érdekképviseletekkel együtt készített vállalati fehér könyv, amelyben példákkal alátámasztva ismertetik, hogy a koronavírus-válság második fázisában milyen intézkedéseket hozhatnak a vállalkozások annak érdekében, hogy működésüket folyamatosan fenntarthassák.

Szechenyi_Logo    vosz-logo-szines-feher-hatter-1 1.[1]