Műszak- és éjszakai pótlék

A műszakpótlék egységesen harminc százalék.
A munkavállalónak, ha a beosztás szerinti napi munkaidő kezdetének időpontja rendszeresen változik, a tizennyolc és hat óra közötti időtartam alatt történő munkavégzés esetén jár.

A változást rendszeresnek kell tekinteni, ha havonta a beosztás szerinti napi munkaidő kezdetének időpontja a munkanapok legalább egyharmada esetében eltér, valamint a legkorábbi és a legkésőbbi kezdési időpont között legalább négy óra eltérés van.

A pótléknak nem feltétele, hogy a többműszakos tevékenység keretében foglalkoztassák a munkavállalót, mert ez a munkavállaló munkaidő-beosztásával függ össze, annak terhessége miatt jár. Jár rendes és rendkívüli munkaidőben is.

Nem jár műszakpótlék a többműszakos tevékenység keretében foglalkoztatottnak ha munkaidő-beosztása állandó és nem végez munkát pótlékra jogosító időszakban (18-6 óra között).
 
Az éjszakai munka önmagában is pótlékra jogosít. Éjszakai munkavégzésnek minősül a huszonkét és hat óra közt végzett munka. Ha ebben az időszakban a munkavállaló legalább egy órát meghaladó tartamban munkát végez, megilleti az éjszakai pótlék, melynek mértéke tizenöt százalék. Ha a munkavállaló egyébként műszakpótlékra is jogosult, külön éjszakai pótlék – a műszakpótlékon felül – már nem illeti meg.

Korábbi kapcsolódó szakmai anyag: http://www.vallalkozo.info/jog/berpotlekok

Amennyiben jogi témában tanácsra van szüksége, kérem írjon itt vagy hívjon a +36 1 486 18 00 callcenter-en keresztül.
 
Szechenyi_Logo    vosz-logo-szines-feher-hatter-1 1.[1]