Üzleti Etikett: Az e-mail is levél (1. rész)

A 80-as, 90-es években a fax és az üzenetrögzítő számított hasznos és fontos irodai eszköznek,  ma már az üzleti életben egyértelműen az e-mail vette át a vezető szerepet.

Érdemes azonban óvatosnak lennünk!

Az e-mail is levél, sőt - jogi terminológiával élve - elektronikus dokumentum (jogok és kötelezettségek forrása lehet), bármeddig megőrizhető, sokszorosítható, lefűzhető és olykor olyan személyek is olvashatják, akiknek nem szánta... 

Ugyanakkor még mindig van néhány téma – főleg a mindennapjainkhoz tartozó események vonatkozásában - , amit ne e-mailben intézzünk: Meghívást, kondoleálást, köszönetet nem illik e-mailben intézni.

A személyességnek, illetve – illetve kézzel írott soroknak – ezekben az esetekben nem egyszerűen varázsa van, hanem tiszteletet is kifejeznek a másik iránt. (Ez természetesen nem jelneti azt, praktikus okokból, ha ezt az esemény jellege is megengedi (nem protokolláris esemény), a meghívottat, a „formális meghívást” követően ne lehetne e-mailben is értesíteni, vagy emlékeztetni.)

 

Mire figyeljünk, e-mailjeink írása során?

 

o   üzleti levelet, üzleti időben küldjünk.
o   ne küldjük olyan időpontban e-mailt senkinek, amikor nem hívnánk fel.


Kevesen gondolnak bele, egy céggel való személyes kapcsolatfelvétel egyik módja az e-mail, így bármilyen, az üzleti partnernek írott levél, üzleti levél is egyben: megerősítheti, javíthatja, vagy ronthatja az rólunk, illetve a cégünkről kialakult képet.

 

 

dr. Erdős Zsuzsanna

üzleti etikett tanácsadó

 

Amennyiben üzleti etikett témában konzultációra van szüksége, kérem írjon itt, vagy hívjon a +36 1486 1800 callcenter-en keresztül.

 

Címkefelhő