Töretlen a SZÉP kártya sikere

A Széchenyi Pihenőkártya bevezetésének fő célja a belföldi turizmus élénkítése volt. A SZÉP kártya hozta az elvárt eredményeket és fellendülést hozott a belföldi turizmus számára, valamit többlet bevételt eredményezett a turizmussal foglalkozó vállalkozásoknál.
Az elmúlt évben és már a 2016-os év első két hónapjában is erőteljes növekedés látszik mind a Széchenyi Pihenőkártya feltöltésében, mind pedig a felhasználásban. A tavalyi év folyamán több mint 90 milliárd forint került feltöltésre a SZÉP kártyákra. Az idei év első két hónapában a feltöltés már meghaladta a 10 milliárd forintot, amely alapján arra lehet következtetni, hogy a feltöltések összege az év végére ismét rekordot fog dönteni.

Többféle SZÉP kártya közül választhat a munkáltató
Egyre több munkáltató ismeri fel a SZÉP kártyában rejlő lehetőségeket
 
Egyre több munkáltató ismeri fel a SZÉP kártyában rejlő lehetőségeket és egyre többen adnak munkavállalóiknak külön juttatásként SZÉP kártyát. A vidéki és a belföldi turizmus élénkítésében is fontos szerepet játszik a SZÉP kártyák felhasználása. Ez mind turisztika, mind gazdasági szempontból nagy jelentőségű, hiszen a vidéki munkahelyek megőrzésében és új munkahelyek megteremtésében is szerepet játszik a turizmus növekedése. Fontos megjegyezni, hogy a SZÉP kártya más ágazatban is keresletélénkítő hatással bír, emellett társadalmi szempontból is fontos célt szolgál. Elősegíti az emberek pihenését, a szabadidő aktív eltöltését, amely a testi-lelki egészség alapfeltétele.
Szechenyi_Logo    vosz-logo-szines-feher-hatter-1 1.[1]