Nagy lökést kaphatnak a hajdú-bihari vállalkozások –

Debrecen – Ötleteket ad a megyei vállalkozásoknak a Tudáspark projekt ahhoz, hogy a cégek növelni tudják a versenyképességüket.

Ahhoz, hogy Magyarország nemzetközi szinten is növelni tudja termelékenységét és versenyképességét nincs más út mint a fejlesztés – mondta a Tudáspark projekt szakmai fórumán Miklóssy Ferenc, a Hajdú-Bihar Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke. Hozzátette, az a céljuk, hogy az egyetem és a város közreműködésével erősítsék a vállalatok innovatív tevékenységét.

 

 

Kiemelt terület a gyógyszer- és élelmiszeripar, az informatika és az elektronika. Főleg a megye kis- és középvállalkozásait szeretnék helyzetbe hozni.

- Elsősorban ez a megyei vállalkozásokat részesíti előnyben, készíti fel vagy próbál segíteni nekik abban, hogy egy olyan tervet csináljanak, amit már más pályázatból vagy kedvezményes hitelkeretből meg tudnak valósítani akár az egyetemmel összefogva – nyilatkozta a Hajdú-Bihar Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke.

Debrecen az elkövetkezendő időszakban az innováció központja kíván lenni .Barcsa Lajos alpolgármester azt hangsúlyozta, hogy a város vezetése elkötelezett a vállalkozások segítésében. A Modern városok programban 5 milliárd forint jut innovációra, további 2,8 milliárdot pedig a város településfejlesztési operatív programjában terveztek be. Az alpolgármester elmondta: létrehoznak egy inkubátorházat is, ami a vállalkozásokat segíti.

- Egy olyan befektetésösztönzési programot kívánunk létrehozni, amely az innovációs elképzelések, innováció megvalósítási elképzeléseket helyezi előtérbe és olyan tudásalapú iparágakat szeretnénk a továbbiakban is támogatni, melyek ezeket az elképzeléseket segítik – mondta Barcsa Lajos.

A Nemzetgazdasági Minisztérium osztályvezetője előadásában kiemelte, februárban fogadták el a gazdaságfejlesztési és innovatív programot, amihez megvan a pénz is.

- Nagyon büszkék lehetünk arra, amit a kormány elért a gazdaságfejlesztési és innovációs programra szánt  források kapcsán, hiszen ebben a programozási időszakban 2733 milliárd forintot költhetünk gazdaságfejlesztésre – közölte Szabados Zsuzsanna, a minisztérium osztályvezetője.

A régióban kutatásfejlesztésre és a gazdaság versenyképességének erősítésére létrehozott tudáspark projektet 580 millió forinttal támogatta az Európai Unió és a magyar állam.

Dehir – Hatékonyabbá tennék a megyében működő vállalkozásokat

 

 

Szechenyi_Logo    vosz-logo-szines-feher-hatter-1 1.[1]