A tőkebevonás első lépései és folyamata

Megszületett a döntés: Tőkét szeretnénk bevonni. Melyek a szükséges első lépések? Mi a tőkebevonás várható folyamata?

Ismétlés: Mit nevezünk céltársaságnak vagy projekttársaságnak?

A céltársaság az a vállalkozás, amelyben a befektető a befektetés révén tulajdonrészt szerez. Kockázati tőkebefektetés esetében a céltársaság általában korai életszakaszában lévő, kezdő vállalkozás.

Tőkebevonás - Kezdjünk bele!

Ha a tennivalókat átgondoltuk, a szükséges előkészületeket megtettük, akkor jöhet maga a tényleges befektetőkeresés; azaz elkezdheti felvenni a kapcsolatot azokkal, akiket az Ön ötletei érdekelhetnek.

Ez a folyamat általában az alábbi lépésekből áll:

  • kapcsolatfelvétel a befektetőkkel
  • előzetes érdeklődés, tárgyalások
  • befektetői szándéknyilatkozat
  • cégátvilágítás
  • végső tárgyalások
  • zárás

Ennek a folyamatnak a során nagyon ajánlott egy szakértő igénybevétele. A befektetői tárgyalások során ugyanis a befektető jelentős előnyben van a befektetőkereső vállalkozással szemben; míg a befektető számára ezek a helyzetek mindennaposak, ő maga már valószínűleg sok hasonló, sikeres vagy sikertelen tárgyaláson vett részt, sőt ez a téma neki kifejezetten szakterülete – addig a befektetőt kereső vállalkozás számára valószínűleg ez az első hasonló alkalom, továbbá ők a saját szakterületükhöz értenek kiválóan, de a befektetési tárgyalásokhoz nem. Ezt a kibillent egyensúlyt tudja a vállalkozás helyreállítani, ha egy a kockázati tőke témában rutinos szakértő segítségét veszi igénybe.

Előző cikkünkben  a befektetőkeresés előtti teendőkről olvashattak.


 

Amennyiben finanszírozás és tőkebefektetés témában tanácsra van szüksége, kérem írjon itt vagy hívjon a +36 1 486 18 00 callcenter-en keresztül.

 

Orbán Balázs
Szechenyi_Logo    vosz-logo-szines-feher-hatter-1 1.[1]