I. CAD-Terv Szakmai Konferencia

TISZTELT PARTNERÜNK,

 

Idén ősszel a CAD-TERV CSOPORT megrendezi az I. CAD-TERV SZAKMAI KONFERENCIA elnevezésű rendezvényét, amelyre ezúton szeretettel meghívjuk Önt és minden érdeklődő munkatársát!

 

I. CAD-TERV SZAKMAI KONFERENCIA

 

2015. OKTÓBER. 15.

 

NOVOTEL CITY BUDAPEST****

 

1123 BUDAPEST, ALKOTÁS U. 63-67.

9:30-10:30  Regisztráció
10:30-11:00
Mérnöki szolgáltatások
3DEXPERIENCE
Szimulációs megoldások
ECAD/MCAD megoldások
11:00-11:20
NÉMETH PÉTER (CAD-TERV MÉRNÖKI KFT.) Sikeres fejlesztési projektek a mérnökségen I. Mi az az 5 fő tényező, ami meghatározza a projekt sikerességét, amikor egy célgép, ipari eszköz vagy más termék fejlesztéséről beszélünk?
11:00-11:30
ARNOUD GOY (Dassault Systemes)Dassault Systemes, 3DEXPERIENCE CompanyDassault Systèmes has entered a new phase in the evolution of how we bring value to our customers - moving beyond PLM to deliver holistic, 3D Experiences to imagine sustainable innovations capable of harmonizing products, nature and life.
RING ZOLTÁN (CAD-TERV SIMULATION KFT.) 1+1=11 - Szimulációs szoftverek szinergiája A prezentáció megmutatja a CAD-Terv által elérhető végeselemes szimulációs szoftver tudás teljes skáláját és az általuk megvalósítható kalkulációkat és az ezekkel elérhető lépéselőnyöket. Megismerhetik a piacvezető cégek jövőből vett mérnöki eszközeit, amelyek már ma elérhetők.
FÜLÖP ATTILA (EDMD SOLUTIONS KFT.) Hardvermérnököknek fejlesztve! Évről-évre több elektronikai megoldás szolgálja ki a növekvő igényeket. A fejlődés új kihívások elé állítja a hardvermérnököket. Bővülő funkció együtt jár a kisebb, mobilabb kivitellel, miközben a határidő egyre szorosabb… Egy elérhető és könnyen használható tervező eszközökre van szükség, amelyek lehetővé teszi a hiba nélküli és lehető leghatékonyabban ütemezett fejlesztést.
11:25-11:45
GRÓZ NORBERT (JOHNSON ELECTRIC KFT.) Mérnöki fejlesztések gyártástervezési és készüléktervezési területeken. Mire van szükség, hogy egy fejlesztői tudásközpont létre jöhessen? Kihívások a terméktervezés és tesztelés során.
11:30-12:00
TÓTH BALÁZS (CAD-TERV MÉRNÖKI KFT.) CATIA jövőbeli használata DAIMLER beszállítóknak Bemutatásra kerül az a technológia, ami lehetővé teszi a CATIA további használatát Daimler beszállítok számára. Ez egy hivatalos, a gyár által jóváhagyott folyamat. Tájékoztatjuk Önöket, hogy miként tudják ezt a megoldást bevezetni cégüknél, elkerülve az új szoftver vásárlásával és bevezetésével járó magas költségeket.
SIMON MUELLER (DASSAULT SYSTEMES, SIMULIA) Process Integration and Design Optimization with DS SIMULIA Isight For efficient product development according to today's high industry standards integrated approaches should be followed. This is especially true for CAE.By using a process integration and design optimization (PIDO) environment it is possible to bring various software packages over several domains together and by that a holistic process image will be achieved. Using such an approach a more universal description can be found and by simplifying reuse, process runs can be accelerated tremendously. Such integrated workflows enable design exploration and optimization tasks to be performed. In this talk a brief overview of SIMULIA Isight including examples will be given.
RÁCZ IMRE (NIVELCO IPARI ELEKTRONIKAI ZRT.) Apró trükkök a PADS-ben Az előadásban egy mikrohullámú "alkatrész" egyszerű létrehozása kerül bemutatásra. A réz lapok, huzalok közötti kis távolság (0,06 mm) megrajzolása egy mcad szoftverben, majd a dxf-t importálása a PADS-be. Alkatrészek, lábak illesztésének prezentálása réz tömbbe, valamint betekintés a gyártás előkészítés folyamatába.
11:50-12:10
HORVÁTH GYULA (C3S KFT.) Űrálló fejlesztéseink a CAD-Tervvel Egy rövid Masat-1-es előzmény-áttekintés után betekintést adunk, milyen közös fejlesztésekben vesznek részt cégeink a magyar bontakozó űripar résztvevőiként. Ízelítőt adunk a műholdak és alkatrészeik gépészeti tervezésében rejlő kihívásokról és arról miként tervezhetőek olyan elektro-mechanikus komplex rendszerek melyek elviselik a gravitációs gyorsulás sokszorosát és üzemszerű működést mutatnak vákuumban extrém hőmérsékleti körülmények között is.
12:10-12:30
NÉMETH PÉTER (CAD-TERV MÉRNÖKI KFT.) Sikeres fejlesztési projektek a mérnökségen II. Egy új termék létrehozásánál, vagy egy meglévő átalakításánál maga a tervezési folyamat csak egy feladat az összes szükséges lépés között. Milyen egyéb lépések vannak? Mitől függ egy projekt sikere?
12:30-13:00
13:00-13:45
PETER RYCKAERT (RORYCO LTD.) és HORVÁTH RÉKA (CAD-TERV MÉRNÖKI KFT.) Crowdbeamer… the start of a new Belgian business venture, and how we ended up in Hungary Crowdbeamer is a game changer for meetings and presentations. Allowing to take any video input, and beam this content towards the devices of an audience in the room, it consists of a hardware device, an app and a cloud environment. Creating crowdbeamer involves a variety of skills, and sourcing great people to deliver great results requires setting up a networked organization… which extends to Cadterv in Hungary.
13:00-13:30
BÍRÓ ZOLTÁN (CAD-TERV MÉRNÖKI KFT.) Cégfejlesztés CAM megoldással Milyen előnyöket ad a DELMIA CAM megoldása egy megmunkálással foglalkozó cég számára? A CAD-Terv hogyan tud segíteni a megfelelő szoftver kiválasztásában és bevezetésében? Egy esettanulmányon keresztül adunk a kérdésekre választ.
DR. KOSSA ATTILA (BME, MŰSZAKI MECHANIKAI TANSZÉK) Forgácsképződés modellezése ABAQUS-ban A forgácsolási folyamatok során a forgácsképződés rendkívül összetett fizikai jelenség. Az anyagleválasztás numerikus szimulációjához értenünk kell a kapcsolt termomechanikai jelenségek és az anyagkárosodás folyamatának eggyüttesét. Jelen előadás ízelítőt szolgál az ABAQUS által nyújtott lehetőségekről forgácsolási folyamatok során.
STEVE GASCOIGNE (MENTOR GRAPHICS) Signal and Power Integrity, It's Important and Easier Than You ThinkYou can discover how signal and power integrity design issues can be resolved with accurate, easy to use tools and without specialized SI and PI integrity. Many high-speed digital designs could be completed in a more efficient manner if signal integrity analysis were to become part of the design process. Often the advantages of analysis are overlooked, as the perception is that the necessary tools are either hard to learn or require huge amounts of theoretical knowledge as a prerequisite to using them.
13:50-14:10
BARANYI BALÁZS (AUDI HUNGARIA MOTOR KFT.) Karosszéria gyártóeszközök tervezése az Audi Hungaria Motor Kft. szerszámgyárának Az AUDI németországi szerszámgyárainak támogatására megalapított 10 éves győri telephely egyik célja, hogy támogassa az AUDI konszern teljes modellpalettájának karosszéria gyártósor tervezését. A Győrben gyártott exkluzív járművek karosszériaelemeihez tervezett gyártóeszközök egyedi megoldásokat igényeltek, melyben a CAD-Terv Kft. is tevékenyen hozzájárult. Az előadásban röviden bemutatásra kerül a Lamborghini Huracán Spyder oldalfalának gyártáslefutása és termelőeszközei.
13:30-14:00
BERNÁTH JÓZSEF (LE BELIER MAGYARORSZÁG FORMAÖNTÖDE ZRT.) CATIA CAM használata automatizált furatmegmunkáláshoz Az előadásból kiderül hogyan lehetséges a CNC megmunkáló központokon a mellékidők csökkentése, a kézi programok írásának megszüntetése, valamint a tervezősi idő csökkentése a 2d-és rajzok esetén. CAD modellben rejlő információk maximális kiaknázása megmunkáláskor.
NAGY ATTILA (WOCO IPARTECHNIKA MAGYARORSZÁG KFT.) Rezgéstechnikai ágyazások tervezésének gyakorlata az Abaqus szoftver segítségével Az Abaqus lehetőségei az autóiparban előforduló rezgéstechnikai problémák modellezésében, dinamikai számítások. Rugalmas ágyazások, tömítések statikus szimulációja, termékoptimalizálás. Anyagmodellek, elemtípusok, CAE modell felépítése, alkalmazási példák.
FÜLÖP ATTILA (EDMD SOLUTIONS KFT.) Híd - a gépészeti és elektronikai tervezés között Napjainkban szinte minden termékben tartalmaz elektronikai komponenst. Azonban a legtöbb vevőnek a külső megjelenés is fontos a funkció mellett. Egy termék minőségét így két szakterület a gépészet és az elektronika együtt határozza meg. A MECODES egyedülálló kétirányú adatkommunikáció gépészet és elektronika között.
14:10-14:30
NÉMETH PÉTER (CAD-TERV MÉRNÖKI KFT.) Mérnökség - zárószó
14:00-14:30
BAJCSY ÁRON (CAD-TERV MÉRNÖKI KFT.) Költségcsökkentés fröccsöntési szimulációval Az előadás a Simpoe-Mold fröccsöntési szimulációit és az abban rejlő lehetőségeket ismerteti. Ezek hasznosak lehetnek a műanyagipar minden résztvevőjének, a terméktervezőktől kezdve a szerszámgyártókon át az alkatrészgyártókig. Bemutatásra kerül, hogy miként lehet elkerülni a költséges szerszámpróbákat, csökkenteni a piacra lépés idejét, javítani az alkatrész minőségét, illetve optimalizálni a gyártás ciklusidejét.
BREZVAI GÁBOR (CAD-TERV SIMULATION KFT.) Fémek többtengelyű kifáradás analízise Napjainkban a gépészeti szerkezetekben előforduló tönkremenetelek közel 60%-a kifáradás eredetű, ezért fontos, hogy a tervezés során előre tudjuk jelezni előfordulásukat. Röviden bemutatjuk a modern feszültségen és alakváltozáson alapuló kifáradásszámító eljárások alapjait és ezek hatékony alkalmazását egy példán keresztül.
Dr. SIMONOVICS JÁNOS és Dr. FELHŐS DÁVID (KNORR-BREMSE VASÚTI JÁRMŰ RENDSZEREK KFT.) Vasúti fékvezérlő egység termikus vizsgálata Vizsgálatunkban vasúti fékekhez használt nyomtatott áramköröket tartalmazó vezérlő egység termikus vizsgálatát végeztük el. A szimulációnál valós környezeti viszonyokat prezentáló peremfeltételek kerültek felhasználásra. Az eredmények szerves részét képezik a termék fejlesztési fázisának.
14:30-14:45
14:45-től
EBÉD
HÁJAS TAMÁS (GE HUNGARY KFT.) Erőművek tervezése a GE Power & Water veresegyházi gyárában Dassault termékekkel A GE Power & Water veresegyházi gyárában világszínvonalú gázmotoros és gázturbinás erőműveket tervezünk, gyártunk és szállítunk ki a világ szinte minden pontjára. Az elmúlt években, helyi mérnökcsapatokat hoztunk létre, akik a GE globális fejleszőközpontokkal szorosan együttműködve, közvetlenül gyártásközeli környezetben tapasztalhatják meg terveik megvalósulását. 3D: CATIA V5 R22 PLM: Smarteam/Enovia, Product communication: 3Dvia Composer.
DR. ÉLTES PÉTER (ORSZÁGOS GERINCGYÓGYÁSZATI KÖZPONT) In silico biomechanikai vizsgálatok szerepe a gerincgyógyászatban Az elmúlt évtizedekben számos olyan gerincgyógyászati közlemény jelent meg, melynek tudományos vizsgáló módszere a végeselem analizís. A módszer új perspektívát kínál a mozgatószervrendszer biomechanikai összefüggéseinek vizsgálatában. Előadásunkban bemutatjuk, hogy a végeselem módszer lehetőséget kínál olyan modellek megalkotására, melyek az egyén egyedi sajátosságainak megfelelően tudnak prediktív információkat szolgáltatni. Az egyénre szabott prediktív szimulációs módszerek a jövő gerincgyógyászatának és gerincsebészetének sok esetben nélkülözhetetlen eszközei lesznek.
LAZÁNYI JÁNOS (PCB DESIGN KFT.) Ötlettől a megvalósulásig A PCB Design Kft. fő profilja a nagysebességű, komplex áramkörök tervezése. Az áramköri lapok fizikai kialakítása során gyakran szükség van a gépész és a villamos tervezők együttes gondolkodására. Az előadó néhány gyakorlati példán keresztül mutatja be a termékek fejlesztése során felmerülő tipikus kihívásokat.
12:00-12:30
I. CAD-Terv SZAKMAI KONFERENCIA előzetes program
Megoldások a teljes fejlesztési folyamatra egy kézből - CAD-Terv cégcsoport (Andrási Zoltán, Sinkó András, Fülöp Attila, Ring Zoltán) - A CAD-Terv cégcsoport szolgáltatásportfoliójának bemutatása
Kávészünet 1.
Kávészünet 2.
Sorsolás, zárószó
Szechenyi_Logo    vosz-logo-szines-feher-hatter-1 1.[1]