Vállalkozások hatékony finanszírozása, avagy miért jó a Széchenyi Kártya Program

A kkv-k a hosszú távon is sikeres gazdaságpolitika zálogai, mert nemcsak munkahelyet teremtenek a magyar emberek számára, hanem hozzáadott értéket, szorgalmat, kitartást, egzisztenciát is jelentenek. Ezért terheiken csökkenteni kell, és növelni kell versenyképességüket.

A kis- és középvállalkozás (kkv) egy különleges üzleti státuszt jelent, melynek legfontosabb ismérve, hogy a tulajdonos vezeti. Statisztikai adatok is igazolják, hogy a kkv-k adják a vállalkozások számának 99,1 százalékát, a foglalkoztatottak 76 százalékának nyújtanak munkalehetőséget, és a magyar GDP 53 százalékát biztosítják.

Ahhoz, hogy versenyképességük érvényesülni tudjon, egyszerűsíteni kell a napi működésük feltételeit, a gyengeségeket nem elég csupán feltárni, hanem orvosolni is kell, mint például a

munkaerőhiány kérdése, a hatékonyság fejlesztése, a bürokrácia és adminisztráció redukálása vagy a szakképzési, képzési kérdések is. Mindeközben támogatni kell a generációváltást a vállalkozói társadalomban, erősíteni kell a fiatalokban a vállalkozói hajlandóságot és segíteni kell őket abban, hogy felelős vállalkozóvá váljanak.

Mindehhez jelentős segítséget adhat a 2002-ben útjára indított Széchenyi Kártya Program, mely a szakértői gárda és a kormány támogatásával közösen jelentős eredményeket tud felmutatni. Ez számokban összesen több mint 319 ezer igénylést, 266 ezer létrejött ügyletet és 1 970 milliárd forintnyi kihelyezett hitelt jelent.

Ez a szabad felhasználású – éven belüli finanszírozási igények kezelésére szolgáló – hitellehetőség akár tárgyi fedezet-mentesen, közjegyzői okirat benyújtása nélkül is igényelhető. Forgóeszköz finanszírozási hiteligény esetén a Széchenyi Forgóeszközhitel nyújt megoldást, míg a beruházási kedv ösztönzése, a gazdasági versenyképesség növelése érdekében a tervezett beruházások, fejlesztések finanszírozására a Széchenyi Beruházási Hitel nyújt megoldást. Az Európai Uniós pályázatokon elnyert vissza nem térítendő támogatás előfinanszírozására és az adott pályázat önerejének kiegészítésre biztosítanak lehetőséget a Széchenyi Támogatást Megelőlegező Hitel és a Széchenyi Önerő Kiegészítő Hitel konstrukciók. Az agrárium részére, a mezőgazdasági termék előállításával, feldolgozásával és forgalmazásával, valamint erdőgazdálkodással, vadgazdálkodással és halgazdálkodással kapcsolatos tevékenységet végző mikro-, kis- és középvállalkozásoknak minősülő cégek részére is elérhető konstrukció az Agrár Széchenyi Kártya folyószámlahitel.

Az igénylői kör is kibővítésre került, így többek között már ügyvédi irodák, egyéni ügyvédek, közjegyzői irodák, közjegyzők, bírósági végrehajtó irodák, önálló bírósági végrehajtók, egyéni szabadalmi ügyvivők, szabadalmi ügyvivői irodák, magán állatorvosok is részesülhetnek a Széchenyi Kártya Program nyújtotta előnyökből.

A Széchenyi Kártya Program finanszírozási megoldásai a vállalkozásfejlesztésért alakult szervezetek irodáiban, a helyi Kereskedelmi és Iparkamaráknál és a hitelintézetek fiókjaiban érhetőek el.

Szechenyi_Logo    vosz-logo-szines-feher-hatter-1 1.[1]