Még mindig kevesen ismerik a tartós bérletet

A kkv-k szektorban tevékenykedő vállalatok vezetői körében végzett felmérésből az derül ki, hogy a cégvezetők körében még mindig kevésbé ismert a tartósbérleti konstrukció, viszont a finanszírozási formával kapcsolatosan nő az érdeklődés.

Magyarországon továbbra is kevesebben gondolnak a tartós bérletre, mint a fejlettebb európai országokban. A cégvezetők 40 százalékának nincs teljes körű információja a tartós bérletről, 33 százalékuk egyáltalán nem tájékozott az informatikai tartós bérlet kapcsán, és a megkérdezetteknek csak 27 százaléka van tisztában a fontos tudnivalókkal.

A megkérdezett vállalatvezetők 63 százaléka úgy gondolja, hogy stagnálni fog 2020-ban IT beruházásuk, 36 százalékuk szeretne kisebb vagy jelentős fejlesztéseket. A korábbi évekhez hasonlóan főként munkaállomásra és szerverre (21 százalék), informatikai biztonságra (13 százalék), illetve mobileszközökre (12 százalék) költenek a cégvezetők.

Míg tavaly a megkérdezettek 70 százaléka, idén már csak a vállalatok 46 százaléka kívánja készpénzzel finanszírozni IT eszközeinek beszerzését.

Autóflotta-fejlesztést a megkérdezett nagyvállalatok 12 százaléka tervez, itt a cégvezetők továbbra is nyitottak az autóflotta és az egyéb gépi berendezések esetében finanszírozói közreműködés igénybevételére. Autóbeszerzés esetén már csak a megkérdezettek 30 százaléka részesíti előnyben a készpénzes finanszírozást, 16 százalék a lízinget, 10 százalék pedig a tartós bérletet választaná.

A felmérés szerint csak a cégek 17,8 százaléka tudta, hogy mezőgazdasági és építőipari gépeket, valamint szoftvereket is lehet tartósan bérelni, és 13,9 százaléka vélte úgy, hogy robottechnológiai eszközök operatív lízingje is lehetséges. Ennél is kevesebben tudták, hogy akár orvosi eszközöket, valamint LED világítástechnikai eszközöket is lehet bérelni.

Szechenyi_Logo    vosz-logo-szines-feher-hatter-1 1.[1]