Jól tette, ha ide fektette be a pénzét

Jól tette idén is, aki a jövőjébe fektette be a pénzét, ugyanis a legeredményesebb önkéntes nyugdíjpénztári alap több mint 13 százalékot hozott idén, de más, sok részvényt tartó portfólióval is 5-10 százalékot lehet keresni.

Az önkéntes nyugdíjpénztáriak alapjai közül az Allianzé lett a nyertes, az intézmény kockázatvállaló portfóliója több mint 13 százalékos hozamot ért el szeptember végéig. A kockázatvállaló alapban nagyon magas a részvények aránya, és elsősorban hosszút távra, illetve azoknak ajánlják, akik legkevesebb 20 év múlva mennek nyugdíjba.

Hasonlók az arányok a második legjobban teljesítő nyugdíjalapnál, az OTP Önkéntes Nyugdíjpénztár dinamikus portfóliójánál, amelyet 16-35 éves ügyfeleknek ajánlanak, 90 százalék körüli részvényhányaddal. Ennek az alapnak egyébként csaknem 10 százalékot nőtt az árfolyama január óta.

A jellemzően legalább 40 százalékban részvényeket tartó növekedési portfóliók hozama 5,6-9,55 százalék között volt kilenc hónap után, a legeredményesebben az OTP-nél kezelték a vagyont, de a többi növekedési alap is megverte az állampapírokat.

Az önkéntes pénztáraknál azonban e magas kockázatú alapok viszonylak kicsik, a legtöbb tag az úgynevezett kiegyensúlyozott alapokban tartja a pénzét. Az elmúlt években ezek a kiegyensúlyozott alapok is szépen hoztak, az idén viszont már nem veszik fel a versenyt a növekedési alapokkal, az év eleje óta 4,1-6,8 százalék között gyarapodtak.  A legjobban a Honvéd és az OTP nyugdíjpénztár kiegyensúlyozott alapjai teljesítettek, hozamuk megközelítette a 6,8 százalékot. A nagy pénztári alapok közül az MKB kiegyensúlyozott portfóliója 6 százalék fölötti, az Aegon és az Allianz 5 százalékot meghaladó hozamot ért el.

Szechenyi_Logo    vosz-logo-szines-feher-hatter-1 1.[1]