Ha a nő nem csak a családot menedzseli….

Magyarországon a mikro-, kis – és középvállalkozásokat megerősítő stratégia egyik fontos eleme a női vállalkozók támogatása tehetségük, kockázatvállalásuk kibontakozásában. Ehhez próbálnak minden segítséget megadni a kormány és a szakmai szervezetek részéről.

A kormány a Kereskedelmi és Iparkamarával, valamint a SEED Kisvállalkozás-fejlesztési Alapítvánnyal konzorciumi együttműködésben hozta létre az Országos Vállalkozói Mentorprogramot, melynek tanácsadói tevékenysége során célja, a növekedni akaró vállalkozások segítése, elsősorban a női, a fiatal és a generációváltás előtt álló vállalkozásokat részesítve előnyben.

Egy családot menedzselni is óriási feladat, erre „vállalkozik” minden nő, aki családot alapít és gyermeket vállal. Nemzetközi kutatások is bizonyítják, hogy a részmunkaidőben foglalkoztatott nők négy és hat óra alatt több munkát végeznek el, mint a férfiak nyolc óra alatt, mert motiváltak arra, hogy időben befejezzék a munkájukat és hazamenjenek a családjukhoz. Ezért is fontos a női vállalkozók támogatása, hogy azt a kockázatvállalást, amit az élet más területein is vállalnak, a gazdaságban is kamatoztatni tudják.

Egyrészt azokat a nőket szeretnék elérni és bevonni a munkába, valamint a vállalkozások világába, akik valamiért kiestek ebből. Másrészt szükséges lenne a vállalati kommunikáció fejlesztése, illetve kialakítani a rugalmas munkavégzés feltételeit és kidolgozni egy élményközpontú motivációs rendszert.

Fontos lenne a gyakorlati képzések lehetőségének biztosítása, a vállalkozások marketing és online kommunikációs tudásának bővítése, a vezetők számára tárgyalástechnikák elsajátítása és idegen nyelvek tanulása.

Továbbá a családi vállalkozások előnye – akár a női vezető által -, hogy stratégiai kérdésekben gyorsan tudnak dönteni és nincs számukra olyan lehetetlennek tűnő helyzet, amit nem tudnának megoldani.

 

Szechenyi_Logo    vosz-logo-szines-feher-hatter-1 1.[1]